Data dodania: 19.10.2017  |  Data aktualizacji: 27.03.2020

Fortuna – popularny, legalny bukmacher internetowy. Najważniejsze informacje, oferta i opinie graczy

Fortuna zakłady online Sp. z o.o, to jeden najpopularniejszych legalnych bukmacherów działających na terenie Polski. Początki jej sięgają roku 1996, kiedy to działała pod nazwą Profesjonał Sp. z o.o.. Obecną nazwę przyjęła na przełomie roku 2007/2008.

Fortuna (kalkulator depozytowy) – oferta dla nowych klientów

Fortuna, jak każdy bukmacher na polskim rynku, przygotował ofertę specjalną dla nowych graczy. Jesteś ciekaw, jaką możliwą kwotę mógłbyś mieć do obstawiania kuponów bukmacherskich, wpłacając do Fortuny, np. 1000 zł? Wpisz dowolną kwotę pierwszego depozytu i zobacz za jaką kwotę będziesz mógł zagrać.

Kod do rejestracji na stronie efortuna.pl to “WiecejPLN”.

 • PLN
 • PLN
OFERTA SPECJALNA OD FORTUNY →

Kod rejestracyjny: "WiecejPLN"

* Kalkulator daje wyniki poglądowe, w kwotach brutto (przed odjęciem podatku 12%). Dokładne kwoty i informacje uzyskasz na stronie danego bukmachera. Obowiązują regulaminy.

Fortuna – opis bukmachera

Jako pierwsza w Polsce, Fortuna na początku 2012 roku, uzyskała pozwolenie na podstawie decyzji Ministra Finansów, o zawieraniu zakładów online jak i zakładów Live.

Firma należy do największej w Europie Środkowej i Wschodniej, grupy organizującej zakłady wzajemne tj. do Fortuna Entertainment Group.

Fortuna wspiera aktywnie polski sport. Aktualnie jest głównym sponsorem Legii Warszawa oraz partnerem takich zespołów jak GKS Katowice, TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, MKS Miedź Legnica, Raków Częstochowa czy SKS Wigry.  Oprócz tego jest też m.in. sponsorem tytularnym polskiej 1 Ligi piłkarskiej; sponsorem turnieju siatkówki plażowej PLAŻA OPEN; piłkarskiej szkółki LUKAM 2010; oraz oficjalnym sponsorem naszej narodowej kadry w Skokach Narciarskich (umowa z PZN od listopada 2018).

Do końca br. Fortuna była w nielicznym gronie bukmacherów, którzy aktywnie sponsorują sport elektroniczny. Przez rok wspierała polską organizację esportową – AGO Esports (Hearthstone, Counter Strike: Global Offensive, Fortnite).

Do czerwca 2018 roku, Fortuna (a właściwie “Fortuna Entertainment Group N.V.) była jedynym bukmacherem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodząc na Giełdę w październiku 2010 roku, cena otwarcia za 1 akcję wynosiła 16.98 zł. Po niemal 8 latach, kurs w dniu wycofaniu akcji wzrósł do 31.20 zł. Decyzję o wyjściu podjął główny inwestor (Fortbet Holdings Limited), który przejął 100% akcji.

Fortuna obecnie jest drugim najpopularniejszym bukmacher w Polsce. Według danych za rok 2017, posiada 31% udziałów w rynku. Natomiast w swoim raporcie giełdowym, można dowiedzieć się, że liczba zarejestrowanych graczy w ubiegłym roku wyniosła 344 tysiące. Z nowszych danych, jakimi ostatnimi czasy pochwalił się prezes Fortuny – Konrad Komarczuk – w ubr. Fortuna odprowadziła do budżetu państwa ponad 200 mln zł (wzrost o 80 mln zł rdr).

Ranking Alexa Polska (ranking popularności stron)[miejsce w rankingu]285
Facebook [fani]62253
Twitter [followersi]7165

Kapitał zakładowy: 2.376.000,00 zł

Licencja Ministerstwa Finansów

Fortuna posiada ważną licencję dla prowadzenia zakładów online poprzez portal www.efortuna.pl
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzenie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów RP. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Witrynawww.efortuna.pl
SiedzibaPOLSKA
Rok założenia1997
Licencja flaga polski
Rodzaje kuponówSINGIEL
AKO
SYSTEMOWY
Min. Depozyt1 PLN
Max. Depozytbrak
Min. Stawka2 PLN
Max. Stawkabrak
Min. Wypłata0,01 PLN
Max. Wypłata601 000 PLN (na 1 kuponie; brutto)
WpłatyKarta płatnicza
BLIK
Tpay (Transferuj)
PayU
Skrill
Masterpass
Przelew bankowy
Live Betting
Aplikacja mobilnaiOS / Android
Obsługa klientaLiveChat
formularz kontaktowy
E-sport
Dostępne gryCounter-Strike: Global Offensive, League of Legends, DOTA 2
Szybka rejestracja
Cechy konta tymczasowegoKONTO TYMCZASOWE w Fortunie:
- Rejestracja w mniej niż 1 minutę
- Tylko podstawowe dane osobowe
- Bez skanu dowodu osobistego
- Limit wygranej 2280 zł
- Brak limitu stawek
- Ważność konta 28 dni
- Maksymalny depozyt 5000 zł

+ Załóż konto stałe aby odblokować limity
Pozostałe udogodnieniaWirtualne sporty
Early cash-out
Bezpieczny Kupon
Strefa Kibica
Program Lojalnościowy
Transmisje wydarzeń
1 Miejsce w rankingu ogólnym
1 722
głosów
Zaglosuj
Loading...
7 Miejsce w rankingu e-sport
39
głosów
Zaglosuj
Loading...
 • 1. miejsce w rankingu
 • Najdłużej oferuje zakłady online
 • Specjalna Oferta
 • E-sport i Sporty wirualne dostępne w ofercie

Oferta Fortuny: wyniki, zakłady, statystyki

Co można znaleźć w ofercie Fortuny? Przede wszystkim Zakłady Bukmacherskie (a wśród nich m.in. Zakłady Specjalne jak np. „R. Lewandowski – strzeli 1.bramkę i wynik całego spotkania 2:0”), Wirtualne Sporty (dostępne są takie dyscypliny jak: piłka nożna, wyścigi konne, wyścigi psów, samochody, żużel, tenis), e-sport (CS GO, LoL) jak i Zakłady Live (przy wybranych zdarzeniach jest możliwość oglądania transmisji live – Fortuna TV –, a standardem dla wszystkich wydarzeń jest chat, tracker oraz statystyki meczowe).

Dodatkowo, dla Zakładów Live jest dostępna opcja Szybki Zakład. Polega on na szybkim wysłaniu wcześniej przygotowanego kuponu, w zależności od rozwoju sytuacji podczas wybranego wydarzenia.

Innym rozwiązaniem, dostępnym jedynie dla klientów obstawiających w punkcie naziemnym, jest Gotowiec. Na czym on polega? Jest to rodzaj kuponu generowanego “na żywo” w lokalu, który można zmienić w każdej chwili, wedle oczekiwań klienta. Dostępnych jest kilka rodzajów gotowców m.in. Standard (AKO, 6 spotkań z takich popularnych dyscyplin jak piłka nożna, tenis czy siatkówka, kursy od 1.01 do 1.30); Wariat (AKO, 3 spotkania, kursy od 2.20 do 7.00).

 

OFERTA SPECJALNA OD FORTUNY →
Kod rejestracyjny: “WiecejPLN”

 

Fortuna posiada w swojej ofercie także coraz bardziej popularną wśród typerów opcję – Early Cash-Out. Czyli inaczej mówiąc, możliwość zamknięcia kuponu (AKO!) przed finalnym rozstrzygnięciem wszystkich wydarzeń z kuponu. Kwota, która gracz otrzyma jest sumą wszystkich wydarzeń, które zakończyły się po myśli typera.

Dla miłośników wszelkiej maści statystyk Fortuna udostępnia dodatkowe serwisy takie jak: Statystyki, LiveScore oraz archiwum zdarzeń – Wyniki.

Dla początkujących (ale i nie tylko!) bukmacher przygotował ABC Gracza. Jest to swego rodzaju kompendium obstawiania wraz z opisami wszelkich dostępnych typów.

Serwis Fortuny posiada również Strefę Typera, gdzie można znaleźć forum, na którym użytkownicy wymieniają się swoimi typami jak i komentują swoje (nie)wygrane kupony. W Strefie Typera są również publikowane najlepsze (wygrane!) kupony dnia, tygodnia oraz miesiąca.

Najwyższe wygrane fortuna zakłady bukmacherskie 2018

 

Strefa Kibica – to miejsce w którym można znaleźć m.in. zapowiedzi i prognozy wydarzeń sportowych (np. Sevilla – Bilbao), cykl “bukmacherzy vs klienci” (w którym Fortuna porównuje typy klientów i swoich analityków), informacje o transmisjach czy też najlepsze kupony.

 

 

Natomiast dla miłośników wideo, Fortuna na swoim kanale na YouTube publikuje różne serie filmów jak np. Studio Futbol (z okazji MŚ w Rosji), Zapowiedzi meczów (np. omówienie typów na spotkanie Włochy – Polska), filmy we współpracy z sportowymi YouTuberami (np. Footgol TV, Footroll). Od października 2018 na YT pojawiła się nowa seria video dedykowana graczom, którzy szukają możliwości na jakie warto obstawić w najbliższych dniach – #KursNaWeekend. W każdy piątek, gospodarz programu Piotr Kędzierski omawia z 2 ekspertami (m.in. Tomasz Ćwiąkała, Przemysław Iwańczyk, Marcin Feddek) najciekawsze wydarzenia sportowe. Oprócz omawiania, również przedstawiają swoje typy i kupony na te spotkania.

 

 

Dla stałych klientów, Fortuna przygotowała specjalny program lojalnościowy KLUB Plus. Punkty w nim zgromadzone można wykorzystać na przewidziane przez bukmachera nagrody, określone na dedykowanej podstronie serwisu.

Aby sprawdzić wyniki czy to poszczególnych spotkań czy też postawionego kuponu, Fortuna daje możliwość uzyskania takich informacji poprzez usługę Info SMS.

 

Rejestracja i logowanie – jak założyć konto w Fortunie

Dokonać rejestracji można na dwa sposoby.

 1. Zgłosić się osobiście do jednego z lokali Fortuny. Należy przy tym pamiętać by wziąć ze sobą dokument tożsamości i numer rachunku bankowego. Można ten proces przyspieszyć pobierając i uzupełniając wcześniej odpowiedni formularz, dostępny na stronie internetowej.

 2. Wypełnić odpowiedni formularz online na stronie Fortuny załączając skan dowodu osobistego. Weryfikacja takiej rejestracji w godzinach funkcjonowania bukmachera tj. codziennie od 8:00 do 23:00 trwa kilka-kilkanaście minut.

Fortuna, obok m.in. TOTALbet to jedna z pięciu firm umożliwiających 2 rodzaje kont:

 • Konto tymczasowe (ograniczona funkcjonalność). Cytując za treścią ze strony Fortuny “Rejestracja w Fortunie zajmuje teraz mniej niż minutę. Aby ją ukończyć wystarczy podać podstawowe dane osobowe. Nie ma już konieczności przesyłania skanów dowodu osobistego czy dostarczania wszystkich wymaganych do tej pory informacji.”

 • Konto zweryfikowane (pełna funkcjonalność).

 

Doładowanie konta i wypłata środków

Zarejestrowani użytkownicy mogą doładować swoje konto online na Fortunie poprzez skorzystanie czy to z karty płatniczej, płatności mobilne BLIK, systemu płatności online Tpay (Transferuj), PayU, portfela elektronicznego Masterpass, Skrill czy tradycyjnie poprzez przelew bankowy.

Minimalna kwota wpłaty to 1 zł. Natomiast minimalna stawka potrzebna do obstawienia kuponu to 2 zł.

Natomiast wypłaty środków z konta, odbywają się każdego dnia roboczego o godzinie 12:00. Przelew następuje na podany przy rejestracji numer konta bankowego. Wnioski o wypłatę należy zgłaszać do godziny 12:00, w przeciwnym wypadku zostanie on zrealizowany dopiero kolejnego dnia roboczego.

Minimalna kwota wypłaty to 0.01 zł.

Gdzie można grać? Stacjonarnie i online

Obstawiać można w jednym z 561 punktów rozmieszczonych po całej Polsce (otwarte 7 dni w tygodniu od 8:30/10:00 do 17:00/19:00 w zależności od dnia i lokalu) jak i online. Fortuna umożliwia obstawianie zarówno z poziomu strony internetowej, jak i dedykowanych aplikacji na urządzenia korzystające z systemów operacyjnych iOS, Android (tablety i telefony komórkowe).

Pomoc / Obsługa Klienta Fortuny

Fortuna posiada dedykowany dział pomocy, w którym można znaleźć m.in. tutoriale na tematy takie jak: „W jaki sposób można obstawić swój pierwszy zakład” czy też „Jak przygotować zakład maxikombi”. W razie potrzeby skontaktowania się z obsługą klienta, bukmacher umożliwia pomoc online (LiveChat – czynny codziennie w godzinach 8:00-23:00) oraz formularz kontaktowy.

Strona bukmachera – www.efortuna.pl

Kontakt e-mail – callcenter@efortuna.pl

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. – legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

RANKING ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH - KWIECIEŃ 2020

WYNIKI GŁOSOWANIA GRACZY I KLIENTÓW BUKMACHERÓW

Ten ranking to lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy zgodzili się poddać publicznemu głosowaniu. Od wielu miesięcy to wy - Typerzy, Fani sportu, Klienci firm bukmacherskich, głosujecie na najlepszego bukmachera internetowego. A jaki jest TWÓJ ulubiony bukmacher?

Zobacz cały ranking
Polscy gracze oceniają bukmacherów. Ponad 6500 głosów. Sprawdź wyniki.

Tylko dla pełnoletnich

Serwis prowadzony jest legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Pozostając na stronie zgadzasz się z polityką prywatności i cookies oraz regulaminem strony.

Przed wejściem, musisz potwierdzić swoją pełnoletność.

Tak, mam powyżej 18 lat Nie, mam poniżej 18 lat
×

Kalkulator Ofert Bukmacherskich

wpisz kwotę depozytu i porównaj oferty na start

Jesteś ciekaw jaką kwotą będziesz mógł obstawiać, wpłacając do bukmachera online np. 100 lub 1000 zł? Wpisz dowolną kwotę pierwszego depozytu i porównaj oferty dla nowych klientów.

* Kalkulator daje wyniki poglądowe, w kwotach brutto (przed odjęciem podatku 12%). Dokładne kwoty i informacje uzyskasz na stronie danego bukmachera. Obowiązują regulaminy.
PLN
 • Najlepsi legalni bukmacherzy
 • Skorzystało już 1487 typerów

Porównaj oferty powitalne

× Zamknij kalkulator