Data dodania: 07.01.2013

Wykryli doping u Kowalczyk! Brat wyjaśnia, że…

W 2005 roku nasza biegaczka została zdyskwalifikowana za zażywanie środków zakazanych przez FIS. I dopiero teraz, bo blisko 8 latach zmowę milczenia przerwał brat Justyny Kowalczyk. Co się wtedy stało?

Tomasz Kowalczyk, który właśnie odbierał za siostrę nagrodę Sportowca Roku 2012, zdradził w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” kulisy tych wydarzeń. Otóż, okazało się, że:

Miałem do niej zaufanie, bo wiedziałem, że dexamethason nie nadaje się na doping dla biegaczy. Raczej dla kulturystów, bo zatrzymuje wodę i powiększa objętość mięśni. Masy mięśniowej nie zwiększa. Niestety, środek znajdował się na liście zakazanych leków.

To była czysta głupota i przypadek, że ten środek znalazł się w organizmie Justyny, tak mówi o tym Tomasz Kowalczyk. Dodaje także:

Wpadła przez głupotę, bo gdyby zgłosiła FIS, że bierze ten lek, nie byłoby całej sytuacji.

Pan Tomasz z zawodu jest kardiologiem i zdradził także, że Kowalczyk miała w przeszłości problemy z sercem – ma dużo zaburzeń komorowych rytmu. Teraz już wiemy, skąd te problemy na trasie 10 km podczas ZIO w 2006 roku oraz zawodów na 30 km w Oslo z 2008 roku. Mamy nadzieję, że to już jest przeszłością i znów będziemy mogli w przyszłości cieszyć się z kolejnych sukcesów naszej zawodniczki, która dopiero co wygrała Tour de Ski.

Autor: sportfan.pl

RANKING ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH - MARZEC 2020

WYNIKI GŁOSOWANIA GRACZY I KLIENTÓW BUKMACHERÓW

Ten ranking to lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy zgodzili się poddać publicznemu głosowaniu. Od wielu miesięcy to wy - Typerzy, Fani sportu, Klienci firm bukmacherskich, głosujecie na najlepszego bukmachera internetowego. A jaki jest TWÓJ ulubiony bukmacher?

Zobacz cały ranking
Polscy gracze oceniają bukmacherów. Ponad 6500 głosów. Sprawdź wyniki.

Tylko dla pełnoletnich

Serwis prowadzony jest legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Pozostając na stronie zgadzasz się z polityką prywatności i cookies oraz regulaminem strony.

Przed wejściem, musisz potwierdzić swoją pełnoletność.

Tak, mam powyżej 18 lat Nie, mam poniżej 18 lat
×

Kalkulator Ofert Bukmacherskich

wpisz kwotę depozytu i porównaj oferty na start

Jesteś ciekaw jaką kwotą będziesz mógł obstawiać, wpłacając do bukmachera online np. 100 lub 1000 zł? Wpisz dowolną kwotę pierwszego depozytu i porównaj oferty dla nowych klientów.

* Kalkulator daje wyniki poglądowe, w kwotach brutto (przed odjęciem podatku 12%). Dokładne kwoty i informacje uzyskasz na stronie danego bukmachera. Obowiązują regulaminy.
PLN
  • Najlepsi legalni bukmacherzy
  • Skorzystało już 1419 typerów

Porównaj oferty powitalne

× Zamknij kalkulator