Data dodania: 13.12.2018  |  Data aktualizacji: 18.01.2019

Sebastien Loeb reprezentantem Hyundaia w sezonie 2019

Francuz Sebastien Loeb został oficjalnie potwierdzony jako kierowca, który w roku 2019 przejedzie sześć rund z kalendarza WRC. Zawodnik powróci w samochodzie koreańskiej marki Hyundai.

Informacje o spektakularnym powrocie pojawiały się już od kilku dni, jednak wreszcie zostały oficjalnie potwierdzone. Sebastien Loeb podpisał kontrakt na starty w sezonach 2019 i 2020, a regularnymi kierowcami będą Thierry Neuville oraz Andreas Mikkelsen. Francuz podzieli się obowiązkami z Danim Sordo, który przejedzie pozostałe osiem rund.

Czytaj więcej: Rewelacyjny występ Kubicy! Polak nie przestaje zadziwiać fachowców

Sebastien Loeb powrócił do WRC na trzy rundy wraz z Citroenem w roku 2018. Zdołał triumfować w Hiszpanii co, jak przyznał, rozbudziło jego wolę walki na czele WRC.

Tak dla magazynu motorsport.com skomentował swój angaż Sebastien Loeb:

Dołączenie do Hyundaia da nam szansę na nowy start i nie mogę się go doczekać. Byłem pozytywnie zaskoczony podejściem zespołu i ich determinacją do odniesienia sukcesu. Byli w walce o tytuł w tym sezonie i czuję, że razem z Thierrym, Andreasem oraz Danim mogę im wiele dać. Hyundai i20 Coupe WRC to prawdziwy, rajdowy rozrabiaka i jako zespół wiemy, że możemy walczyć o najwyższe cele. Sezon 2019 zapowiada się ekscytująco.

Po ogłoszenia odejścia z WRC wraz z końcem roku 2012, Loeb mocniej zaangażował się w starty w wyścigach. Z powodzeniem walczył między innymi w FIA GT Series i w WTCC, jednak jak widać, jego miłość do rajdów odrodziła się na nowo.

Źródło: motorsport.com

RANKING ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH - WRZESIEŃ 2019

WYNIKI GŁOSOWANIA GRACZY I KLIENTÓW BUKMACHERÓW

Ten ranking to lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy zgodzili się poddać publicznemu głosowaniu. Od wielu miesięcy to wy - Typerzy, Fani sportu, Klienci firm bukmacherskich, głosujecie na najlepszego bukmachera internetowego. A jaki jest TWÓJ ulubiony bukmacher?

 • 1 451
  głosów
  Zaglosuj
  Loading...
 • 1 033
  głosów
  Zaglosuj
  Loading...
 • 841
  głosów
  Zaglosuj
  Loading...
  • 3. miejsce w rankingu
  • Reklamowany przez Borka, Hajto, Kołtonia, Smokowskiego
  • Oferta powitalna 🔥
Zobacz cały ranking
Polscy gracze oceniają bukmacherów. Ponad 6500 głosów. Sprawdź wyniki.

Tylko dla pełnoletnich

Serwis prowadzony jest legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Pozostając na stronie zgadzasz się z polityką prywatności i cookies oraz regulaminem strony.

Przed wejściem, musisz potwierdzić swoją pełnoletność.

Tak, mam powyżej 18 lat Nie, mam poniżej 18 lat