Data dodania: 12.01.2012

PNA 2012: Kadry wszystkich reprezentacji

Poniżej przedstawiamy kadry wszystkich reprezentacji, które wezmą udział w tegorocznym Pucharze Narodów Afryki. Turniej odbędzie się w Gabonie i Gwinei Równikowej od 21 stycznia do 12 lutego.


GRUPA A:


Gwinea Równikowa:

Bramkarze: Danilo (América/Brazylia), Felipe Ovono (Sony de Elá Nguema), Achil Pensi Muokembe (The Panthers)

Obrońcy: José Bokung (Deportivo Mongomo), Evuy (Villaviciosa de Odón/Hiszpania), Raúl Ivan Fabiani Bosio (Alcoyano/Hiszpania), Kily Álvarez (Langreo/Hiszpania), Lawrence Doe (Al Shabab/Oman), Rui (Logroñés/Hiszpania), Sipo (Badajoz/Hiszpania).

Pomocnicy: Javier Balboa (Beira-Mar/Portugalia), Daniel Ekedo (San Roque de Lepe/Hiszpania), Ellong Douwala Viera (Sony de Elá Nguema), Ben Esono Konaté (The Panthers), Rolan de la Cruz (Fortaleza/Kolumbia), Juvenal (Sabadell/Hiszpania), Fousseiny Kamissoko (Al Shabab/Oman), Narcisse Ekanga (TP Mazembe/DR Konga), Raúl Juan Máximo Eyama (Deportivo de Mongomo).

Napastnicy: Rodolfo Bodipo (Deportivo La Coruña/Hiszpania), Iván Bolado (Cartagena/Hiszpania), Thierry Fidjeu (bez przynależności klubowej), Randy (Las Palmas/Hiszpania).

Libia:

Bramkarze: Samir Aboud (Al-Ittihad), Jum’aa Gtit (Al-Ahly Trypolis), Muhammad Nachnouch (Al-Ittihad).

Obrońcy: Mohammed Abdussalam (FK Jagodina/Serbia), Oussama Achtiba (Al-Najma), Ahmed Al-Alwani (Al-Madina), Younes Al-Chibani (Olympique Club of Khouribga/Maroko), Riyadh Al-Lafi (Club Africain/Tunezja), Muhammad Al-Moghrabi (Olympique Club of Khouribga/Maroko), Abdulaziz Belrich (Al-Ittihad), Ali Salama (Olympique Beja/Tunezja).

Pomocnicy: Jamal Abdallah (SC Braga/Portugalia), Oussama Abdussalam (Al-Akhdhar), Aboubakr Al-Abidi (Al-Nasr), Faicel al-Badri (Al-Hilal), Abdallah Al-Chérif (Al-Madina), Walid Al-Khatrouchi (Al-Ittihad), Marwan Al-Mabrouk (Al-Ittihad), Muhammad Al-Snani (US Monastir/Tunezja), Moataz Ben Amer (Al-Ahly Bengazi)

Napastnicy: Ihab Al-Boussifi (Al-Ittihad), Ahmed Al-Zwei (CA. Bizertin/Tunezja), Ahmed Saad (Club Africain/Tunezja).

Senegal:

Bramkarze: Bouna Coundoul (New York Red Bulls/USA), Khadim N’Diaye (Linguère), Pape Latyr N’Diaye (Ouakam).

Obrońcy: Moustapha Sall Bayal (Saint-Étienne/Francja), Omar Daf (Brest/Francja), Pape Diakhaté (Granada/Hiszpania), Souleymane Diawara (Marsylia/Francja), Jacques Faty (Sivasspor/Turcja), Kader Mangane (Rennes/Francja), Cheikh M’Bengué (Toulouse/Francja), Armand Traoré (Queens Park Rangers/Anglia).

Pomocnicy: Issiar Dia (Fenerbahçe/Turcja), Mohamed Diamé (Wigan/Anglia), Rémi Gomis (Valenciennes/Francja), Guirane N’Daw (Birmingham City/Anglia), Deme N’Diaye (Arles-Avignon/Francja), Ludovic Sané (Bordeaux/Francja).

Napastnicy: Demba Ba (Newcastle/Anglia), Souleymane Camara (Montpellier/Francja), Papiss Cissé (Freiburg/Niemcy), Dame N’Doye (København/Dania), Mamadou Niang (Al Sadd/Katar), Moussa Sow (Lille/Francja).

Zambia:

Bramkarze: Kennedy Mweene (Free State Stars/RPA), Kalililo Kakonje (Mining Rangers), Joshua Titima (Power Dynamos).

Obrońcy: Joseph Musonda (Golden Arrows/RPA), Francis Kasonde (TP Mazembe/DRK), Nyambe Mulenga (Zesco United), Stophira Sunzu (TP Mazembe/DRK), Hichani Himoonde (TP Mazembe/DRK), Chintu Kampamba (Bidvest Wits/RPA), Davies Nkausu (Supersport United/RPA).

Pomocnicy: Rainford Kalaba (TP Mazembe/DRK), Isaac Chansa (Orlando Pirates/RPA), Nathan Sinkala (Green Buffaloes), Noah Chivuta (Free State Stars/RPA), Clifford Mulenga (Bloemfontein Celtic/RPA), Felix Katongo (Green Buffaloes), Christopher Katongo (Henan Construction/Chiny), Chisamba Lungu (Urał Jekaterynburg/Rosja).

Napastnicy: Emmanuel Mayuka (Young Boys/Szwajcaria), Collins Mbesuma (Golden Arrows/RPA), James Chamanga (Dalian Shide, Chiny), Evans Kangwa (Nkana), Jonas Sakuwaha (Al-Merreikh/Sudan).


GRUPA B:


Wybrzeże Kości Słoniowej:

Bramkarze: Barry Boubacar (Lokeren/Belgia), Gerrard Gnanahouan (Avranches/Francja), Daniel Yeboah (Dijon/Francja).

Obrońcy: Siake Tiené (Paris St Germain/Francja), Arthur Boka (Stuttgart/Niemcy), Benjamin Angoua Brou (Valenciennes/Francja), Igor Lolo (Kubań Krasnodar/Rosja), Emmanuel Eboué (Galatasaray/Turcja), Kolo Touré (Manchester City/Anglia), Souleymane Bamba (Leicester City/Anglia).

Pomocnicy: Kafoumba Coulibaly (Nice/Francja), Jean-Jacques Gosso Gosso (Orduspor/Turcja), Cheick Tioté (Newcastle United/Anglia), Max Gradel (St Étienne/Francja), Yaya Touré (Manchester City/Anglia), Didier Zokora (Trabzonspor/Turcja).

Napastnicy: Gervinho (Arsenal/Anglia), Seydou Doumbia (CSKA Moskwa/Rosja), Didier Drogba (Chelsea/Anglia), Didier Konan Ya (Hannover 96/Niemcy), Salomon Kalou (Chelsea/Anglia), Wilfried Bony (Vitesse/Holandia), Abdul Kader Keïta (Al Sadd/Katar).

Sudan:

Bramkarze: Mouez Mohjob (Al Hilal), Bhaldien Mohammed (Al Merreikh), Akram Al Hadi (Al Merreikh).

Obrońcy: Mosab Omar (Al Merreikh), Ngemaldien Abdullah (Al Merreikh), Ahmed Al Basha (Al Merreikh), Bala Jaber (Al Merreikh), Mowaia Bashir (Ittihad Madani), Siefaldien Ali (Al Hilal), Khaliefa Ahmed (Al Hilal).

Pomocnicy: Hisam Mustaffa (Al Hilal), Baderaldien Aldoud (Al Merreikh), Faisal Musa (Al Merreikh), Amier Kamal (Al Merreikh), Nazer Hamed (Al Hilal), Mohamed Al Tahir (Al Hilal) Alaadine Yousif (Al Hilal), Mohammed Ahmed Bashir (Al Hilal), Mohammed Moussi (Al Nsoor).

Napastnicy: Ramadan Alagab (Al Mourada), Mohammed Sheikh Eldin (Al Hasahesa), Eltaib Mudather (Al Hilal), Abdulrahman Hassan (Al Merreikh).

Burkina Faso:

Bramkarze: Daouda Diakité (KV Turnhout/Belgia), Germain Sanou (Saint-Étienne/Francja), Adama Sawadogo (Missile FC/Gabon).

Obrońcy: Ibrahim Gnanou (Ałanija Władykaukaz/Rosja), Mohamed Koffi (PetroJet/Egipt), Bakary Koné (Lyon/Francja), Paul Kéba Koulibaly (Asswehly/Libia), Saïdou Panandétiguiri (Valletta FC/Malta), Mamadou Tall (Persepolis/Iran).

Pomocnicy: Wilfried Benjamin Balima (Sheriff Tiraspol/Mołdawia), Charles Kaboré (Marsylia/Francja), Mahamoudou Kéré (Konyaspor/Turcja), Djakaridja Koné (Dinamo Bukareszt/Rumunia), Jonathan Pitroipa (Rennes/Francja), Florent Rouamba (Sheriff Tiraspol/Mołdawia), Abdou Razack Traoré (Lechia Gdańsk/Polska), Alain Traoré (Auxerre/Francja), Bertrand Traoré (Chelsea/Anglia).

Napastnicy: Aristide Bancé (Samsunspor/Turcja), Moumouni Dagano (Al Khor/Katar), Préjuce Nakoulma (Górnik Zabrze/Polska), Issiaka Ouédraogo (Admira/Austria), Narcisse Yaméogo (Camacha/Portugalia).

Angola:

Bramkarze: Carlos (bez klubu), Hugo (Kubuscorp), Wilson (Primeiro de Agosto).

Obrońcy: Bastos (Petro Atlético), Dani Massunguna (Primeiro de Agosto), Jaime (Progresso Luanda), Kali (Primeiro de Agosto), Marco Airosa (AÉL Limassol/Cypr), Zuela (Atromitós/Grecja).

Pomocnicy: André Makanga (Al-Jahra/Kuwejt), Chara (Petro Atlético), Dédé (AÉL Limassol/Cypr), Gilberto (Lierse/Belgia), Mabiná (Petro Atlético), Osório (Caala).

Napastnicy: Djalma (FC Porto/Portugalia), Flávio (Lierse/Belgia), Love Cabungula (Petro Atletico), Manucho Barros (InterClube), Manucho Gonçalves (Real Valladolid/Hiszpania), Mateus Galiano (Nacional/Portugalia), Nando Rafael (Augsburg/Niemcy), José Vunguidica (Preußen Münster/Niemcy).


Grupa C:


Gabon:

Bramkarze: Yann Bidonga (Mangasport), Stéphane Bitséki Moto (US Bitam), Didier Ovono (Le Mans/Francja).

Obrońcy: Georges Ambourouet (Missile FC), Moïse Brou Apanga (Brest/Francja), Bruno Ecuele Manga (Lorient/Francja), Rémy Ebanega (US Bitam), Edmond Mouélé (Mangasport), Rodrigue Moundounga (Olympique Béja/Tunezja), Charly Moussonou (Missile FC), Henri Ndong (US Bitam).

Pomocnicy: André Biyogo Poko (Bordeaux/Francja), Cédric Boussougou (Mangasport), Lévy Madinda (Celta Vigo/Hiszpania), Bruno Mbanangoyé Zita (Dinamo Mińsk/Białoruś), Cédric Moubamba (US Bitam), Stéphane N’Guéma (US Bitam), Lloyd Palun (Nice/Francja).

Napastnicy: Pierre-Emerick Aubameyang (Saint-Étienne/Francja), Daniel Cousin (FC Sapins), Fabrice Do Marcolino (Laval/Francja), Roguy Méyé (Zalaegerszeg/Węgry), Éric Mouloungui (Nice/Francja).

Niger:

Bramkarze: Daouda Kassaly (Cotonsport Garoua/Kamerun), Rabo Saminou (Sahel SC), Lossény Doumbia (DC Motema Pembe/DR Konga).

Obrońcy: Koffi Dan Kowa (ES Zarzis/Tunezja), Kader Amadou Dodo (Olympic FC), Mohamed Chikoto (Platinium Stars/RPA), Mohamed Soumaïla (Olympique FC), Djibrilla Moussa (AS Garde nationale), Souleymane Mazadou (Union Sportive Marignanaise/Francja), Jimmy Bulus (Hussein Dey/Algieria), Issiaka Koudizé (AS Garde nationale).

Pomocnicy: Laouali Idrissa (AS FAN), Abdoul-Karim Lancina (Cotonsport Garoua/Kamerun), William Tonji Ngounou (IF Limhamn/Szwecja), Olivier Harouna Bonnes (Lille/Francja), Yacouba Ali (Africa Sports/Wybrzeże Kości Słoniowej), Idrissa Saïdou (Cotonsport Garoua/Kamerun), Boubacar Talatou (Orlando Pirates/RPA), Moutari Amadou (Akokana FC), Issoufou Boubacar (FC Phuket/Tajlandia).

Napastnicy: Maazou Moussa Ouwo (Zulte/Belgia), Issoufou Alhassane Danté (Raja Casablanca/Maroko), Kamilou Daouda (CS Sfaxien/Tunezja).

Maroko:

Bramkarze: Nadir Lamyaghri (Wydad), Mohamed Amsif (Augsburg/Niemcy), Issam Badda (FUS Rabat).

Obrońcy: Michaël Chrétien (Bursaspor/Tunezja), Abdelfettah Boukhriss (FUS Rabat), Mehdi Benatia (Udinese/Włochy), Abdelhamid El-Kaoutari (Montpellier/Francja), Jamal Alioui (Al-Kharitiyath/Katar), Mustapha Lemrani (MAS Fez), Ahmed Kantari (Brest/Francja), Badr El-Kaddouri (Celtic/Szkocja).

Pomocnicy: Houssine Kharja (Fiorentina/Włochy), Younès Belhanda (Montpellier/Francja), Karim El-Ahmadi (Feyenoord/Holandia), Nordin Amrabat (Kayserispor/Turcja), Adil Hermach (Al-Hilal/Arabia Saudyjska), Mehdi Carcela-Gonzalez (Anży/Rosja), Adel Taarabt (QPR/Anglia), Oussama Assaidi (Heerenveen/Holandia), Mbark Boussoufa (Anży/Rosja).

Napastnicy: Marouane Chamakh (Arsenal/Anglia), Youssouf Hadji (Rennes/Francja), Youssef El-Arabi (Al-Hilal/Arabia Saudyjska).

Tunezja:

Bramkarze: Moez Ben Cherifa (Espérance), Rami Jridi (Stade Tunisien), Aymen Mathlouthi (Étoile du Sahel).

Obrońcy: Aymen Abdennour (Toulouse/Francja), Anis Boussaïdi (Rostów/Rosja), Khalil Chemmam (Espérance), Karim Haggui (Hannover/Niemcy), Bilel Ifa (Club Africain), Ammar Jemal (Espérance), .

Pomocnicy: Wissem Ben Yahia (Mersin İdmanyurdu/Turcja), Adel Chedli (Étoile du Sahel), Yassine Chikhaoui (FC Zürich/Szwajcaria), Oussama Darragi (Espérance), Zouhaier Dhaouadi (Club Africain), Khaled Korbi (Espérance), Hocine Ragued (Kardemir Karabükspor/Turcja), Jamel Saihi (Montpellier/Francja), Mejdi Traoui (Espérance),

Napastnicy: Sami Allagui (Mainz/Niemcy), Mohamed Amine Chermiti (FC Zürich/Szwajcaria), Issam Jemâa (Auxerre/Francja), Saber Khelifa (Évian/Francja), Youssef Msakni (Espérance).


Grupa D:


Ghana:

Bramkarze: Adam Kwarasey (Strømsgodset/Norwegia), Daniel Adjei (Liberty), Ernest Sowah (Berekum Chelsea).

Obrońcy: Samuel Inkoom (Dnipro/Ukraina), John Paintsil (Leicester City/Anglia), Daniel Opare (Standard de Liège/Belgia), Masawudu Alhassan (Genoa/Włochy), Lee Addy (Dalian Aerbin/Chiny), John Boye (Rennes/Francja), John Mensah (Lyon/Francja), Jonathan Mensah (Évian TG/ Francja), Isaac Vorsah (Hoffenheim/Niemcy).

Pomocnicy: Charles Takyi (St. Pauli/Niemcy), Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese/Włochy), Derek Boateng (Dnipro/Ukraina), Anthony Annan (Vitesse/Holandia), Mohammed Abu (Strømsgodset/Norwegia), Kwadwo Asamoah (Udinese/Włochy), Sulley Muntari (Inter Mediolan/Włochy), André Ayew (Marsylia/Francja).

Napastnicy: Prince Tagoe (Bursaspor/Turcja), Asamoah Gyan (Al-Ain/ZEA), Jordan Ayew (Marsylia/Francja).

Botswana:

Bramkarze: Kabelo Dambe (Township Rollers), Noah Maposa (Gaborone United), Modiri Marumo (Bay United/RPA).

Obrońcy: Monametsi Kelebale (Nico United), Ndiyapo Letsholathebe (Police XI), Tshepo Motlhabankwe Mochudi (Centre Chiefs), Musa Ohilwe (Gaborone United), Mosimanegape Ramohibidu (BMC), Mompathi Thuma (BDF XI).

Pomocnicy: Mogogi Gabonamong (SuperSport United/RPA), Boitumelo Mafoko (Santos Kapsztad, RPA), Joel Mogorosi Mochudi (Centre Chiefs), Pontsho Moloi (Centre Chiefs), Phenyo Mongala (Bloemfontein Celtic/RPA), Patrick Motsepe (BDF XI), Ofentse Nato (Gaborone United), Mogakolodi Ngele (Township Rollers), Othusitse Pilane (Centre Chiefs), Lemponye Tshireletso (BDF XI).

Napastnicy: Moemedi Moatlhaping (Bay United/RPA), Jerome Ramatlhakwane (bez przynależności klubowej), Diphetogo Selolwane (SuperSport United/RPA), Onalethata Tshekiso (Township Rollers).

Mali:

Bramkarze: Soumbeïla Diakité (Stade Malien), Oumar Sissoko (Metz/Francja), Almamy Sogoba (Real Bamako).

Obrońcy: Idrissa Coulibaly (Espérance/Tunezja), Ousmane Coulibaly (Brest/Francja), Drissa Diakité (Nice/Francja), Mohamed Fofana (Toulouse/Francja), Cédric Kanté (Panathinaïkós/Grecja), Abdoulaye Maïga (USM Alger/Algieria), Mahamadou N’Diaye (Vitória de Guimarães/Portugalia), Adama Tamboura (Metz//Francja).

Pomocnicy: Samba Diakité (Nancy/Francja), Seydou Keïta (Barcelona/Hiszpania), Sidy Koné (Lyon/Francja), Samba Sow (Lens), Abdou Traoré (Bordeaux/Francja), Bakaye Traoré (Nancy/Francja), Mahamane Traoré (Metz/Francja), Mohamed Kalilou Traoré (Odense/Dania).

Napastnicy: Garra Dembélé (Freiburg/Niemcy), Cheick Diabaté (Bordeaux/Francja), Modibo Maïga (Sochaux/Francja), Mustapha Yatabaré (Guingamp/Francja).

Gwinea:

Bramkarze: Aboubacar Camara (Alcoyano/Hiszpania), Abdoul Aziz Keïta (AS Kaloum), Naby Yattara (Arles-Avignon/Francja).

Obrońcy: Thierno Bah (Lausanne/Szwajcaria) Dianbobo Baldé (Arles-Avignon/Francja), Ibrahima Sory Bangoura (AC Djoliba/Mali), Lanfia Camara (WS Woluwe/Belgia), Morlaye Cissé (Gafsa/Tunezja), Ibrahima Diallo (Waasland-Beveren/Belgia), Oumar Kalabane (Maccabi Petah-Tikva/Izrael), Kamil Zayatte (İstanbul BB/Turcja).

Pomocnicy: Mamadou Bah (VfB Stuttgart/Niemcy), Habib Jean Baldé (Universitatea Cluj/Rumunia), Ousmane Barry (Étoile Sportive du Sahel/Tunezja), Sadio Diallo (Bastia/Francja), Pascal Feindouno (bez przynależności klubowej), Naby Soumah (CS Sfaxien/Tunezja), , Ibrahima Traoré (VfB Stuttgart/Niemcy).

Napastnicy: Ismaël Bangoura (Al-Nasr/ZEA), Lass Bangoura (Rayo Vallecano/Hiszpania), Abdoul Camara (Sochaux/Francja), Ibrahima Conté (Gent/Belgia), Ibrahima Yattara (Al-Shabab/Arabia Saudyjska).

Autor: eurofutbol.pl

RANKING ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH - LISTOPAD 2018

WYNIKI GŁOSOWANIA GRACZY I KLIENTÓW BUKMACHERÓW

Ten ranking to lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy zgodzili się poddać publicznemu głosowaniu. Od wielu miesięcy to wy - Typerzy, Fani sportu, Klienci firm bukmacherskich, głosujecie w tym rankingu, na najlepszego bukmachera internetowego. A jaki jest TWÓJ ulubiony bukmacher?

  • 1 420
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
  • 835
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 2. miejsce w rankingu graczy
    • Reklamowany przez Borka, Hajto, Kołtonia, Smokowskiego
    • Bogata baza danych i statystyk sportowych
  • 816
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 3. miejsce w rankingu graczy
    • Wypłata środków nawet w 15 minut
    • Konto Tymczasowe
  • 792
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 4. miejsce w rankingu graczy
    • Ponad 2000 zdarzeń
    • Konto tymczasowe
  • 737
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 5. miejsce w rankingu graczy
    • Na rynku od 1992 roku
    • Wirtualne sporty
  • 353
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 6. miejsce w rankingu graczy
    • Nowy bukmacher
    • Reklamowany przez Twarowskiego
  • 352
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 7. miejsce w rankingu graczy
    • Betmarket - podglądaj kupony innych
    • Bogata oferta na e-sport, żużel
  • 329
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 9. miejsce w rankingu graczy
    • 9 mln klientów w Europie
    • Sponsor Reprezentacji PL w Siatkówce
  • 306
    głosów
    Zaglosuj
    Loading...
    • 8. miejsce w rankingu graczy
    • Śledzenie zdarzeń na żywo (LiveTrack)
    • Usługa "kupon SMS"

5940
GŁOSÓW W RANKINGU

Masz ulubionego bukmachera?
Jesteś zadowolony z jego usług i chętnie go polecisz?
Zagłosuj i pomóż wybrać najlepszego bukmachera!

Tylko dla pełnoletnich

Serwis prowadzony jest legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Pozostając na stronie zgadzasz się z polityką prywatności i cookies oraz regulaminem strony.

Przed wejściem, musisz potwierdzić swoją pełnoletność.

Tak, mam powyżej 18 lat Nie, mam poniżej 18 lat