Data dodania: 10.01.2019  |  Data aktualizacji: 18.01.2019

Buffon powraca do ciężkich doświadczeń w Juventusie Turyn

Gianluigi Buffon, obecny bramkarz Paris St-Germain, opowiedział o swoich trudnych doświadczeniach z gry w Juventusie Turyn.

Sukcesy to niejedyna strona uznanego, włoskiego bramkarz. Siedemnaście lat w klubie z Turynu okraszonych było nie tylko glorią i chwałą, ale także ciężkimi doświadczeniami psychicznymi.

W wywiadzie dla Vanity Fair Buffon przyznał, że w pierwszych latach gry w Juventusie walczył z depresją.

„Przez kilka miesięcy wszystko straciło znaczenie. Czułem się jakby nikt nie interesował się prawdziwym mną, a tylko mną jako piłkarzem. Wszyscy pytali o Buffona, nikt o Gigiego”.

Dziś 40-letni legendarny już zawodnik przyznał, że punkt zwrotny nastąpił w wieku 25 lat.

„Poszedłem do Ivano Bordona, trenera bramkarzy klubu i powiedziałem mu żeby to Antonio Chimenti, drugi golkiper się rozgrzał. Stwierdziłem, że nie podołam. Cierpiałem na atak paniki i nie potrafiłem grać. Musiałem jednak przejść przez to doświadczenie i sobie z tym poradzić”.

Buffon nie boi się mówić o swoich trudnych latach, które stanowiły podwalinę dla późniejszej siły. Dojrzałość pozwala mu także na wyrażanie emocji na i poza boiskiem, co udowadnia jego siłę mentalną.

Źródło: bbc.com

RANKING ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH - WRZESIEŃ 2019

WYNIKI GŁOSOWANIA GRACZY I KLIENTÓW BUKMACHERÓW

Ten ranking to lista legalnych bukmacherów w Polsce, którzy zgodzili się poddać publicznemu głosowaniu. Od wielu miesięcy to wy - Typerzy, Fani sportu, Klienci firm bukmacherskich, głosujecie na najlepszego bukmachera internetowego. A jaki jest TWÓJ ulubiony bukmacher?

 • 1 451
  głosów
  Zaglosuj
  Loading...
 • 1 033
  głosów
  Zaglosuj
  Loading...
 • 841
  głosów
  Zaglosuj
  Loading...
  • 3. miejsce w rankingu
  • Reklamowany przez Borka, Hajto, Kołtonia, Smokowskiego
  • Oferta powitalna 🔥
Zobacz cały ranking
Polscy gracze oceniają bukmacherów. Ponad 6500 głosów. Sprawdź wyniki.

Tylko dla pełnoletnich

Serwis prowadzony jest legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Pozostając na stronie zgadzasz się z polityką prywatności i cookies oraz regulaminem strony.

Przed wejściem, musisz potwierdzić swoją pełnoletność.

Tak, mam powyżej 18 lat Nie, mam poniżej 18 lat