Założenie konta u legalnie działającego bukmachera internetowego oznacza konieczność zaakceptowania, a przede wszystkim przestrzegania regulaminu. Łamanie jego postanowień może oznaczać dla gracza zablokowanie konta lub nałożenie limitu, co wiążę się z utratą możliwości dalszego obstawiania. Warto więc wiedzieć, kiedy bukmacher może to zrobić.
Co znajdziesz w artykule?
Czy bukmacher może zablokować konto?
Oczywiście, że tak. Legalni bukmacherzy zobowiązani są do stworzenia regulaminu gier, do którego postanowień dostosować muszą się gracze. Łamanie jego zapisów, a także niewłaściwe korzystanie z ofert specjalnych lub wykonywanie podejrzanych ruchów sprawiają, że właściciele zakładów bukmacherskich mają prawo do zablokowania konta gracza.
W przypadku zablokowania konta u bukmachera, gracz nie tylko traci możliwość dalszego typowania wydarzeń i obstawiania kuponów, ale również wypłaty swoich środków. Jeśli w toku postępowania bukmacher uzna, że zostały one pozyskane w niezgodny z regulamin sposób, ich wypłata nigdy nie nastąpi.
Blokada konta – kiedy może nastąpić?
Przyczyn zablokowania konta u bukmachera może być wiele, ale większość z nich wynika z naruszeń, których dopuszczają się gracze.
Jakie są najczęstsze przyczyny blokady konta u bukmachera?
- Brak ukończonych 18 lat;
- Korzystanie z konta założonego na inną osobę;
- Nieprzestrzeganie regulaminu;
- Podejrzany przelewy środków finansowych;
- Korzystanie z kilku kont jednocześnie;
- Łamanie zasad czatu i forum dla graczy.
Jak widać, żeby uniknąć zablokowania konta, wystarczy przestrzegać regulaminu, z którym każdy gracz zobowiązany jest się zapoznać. Zapamiętaj: z usług bukmachera należy korzystać tylko z jednego, założonego na siebie konta i najlepiej z jednego adresu IP. Wbrew opinii wielu graczy zbyt częste wygrywanie nie doprowadzi do zablokowania konta, a co najwyżej może być przyczyną nałożeniem limitu.
Limity u bukmacherów – kiedy można je dostać?
Blokowanie kont nie jest jedyną karą, którą na nieuczciwych graczy może nałożyć bukmacher. Za stosowanie nielegalnych praktyk nakładają oni również limity na konta lub poszczególne zakłady. Na czym polegają te limity? Kiedy można zostać obarczonym limitem u bukmachera?
Zobacz też: Bezpieczny kupon – czyli zakład AKO z jednym kołem ratunkowym
Limity to nic innego jak ograniczenia nakładane przez zakłady bukmacherskie. Mogą się odnosić do kont graczy obstawiających zarówno przez Internet, jak i w punktach stacjonarnych. Oznaczają też, że dany gracz jest pod obserwacją bukmachera, który bacznie przygląda się jego zakładom. Limity występują w różnych postaciach i mogą dotyczyć konkretnego rodzaju zakładów (SOLO, AKO czy live), a nawet całego konta. Bukmacherzy na ogół nie informują gracza o nałożonym limicie, a sam typer dowiaduje się tym dopiero w momencie obstawiania meczu.
Kto może otrzymać limit u bukmachera?
- Obstawiający duże kwoty w niszowych ligach;
- Gracz arbitrażowy (surebetowiec);
- Mądrzy gracze wykorzystujący błędnie określone kursy bukmacherskie;
- Profesjonalni typerzy.
Co ciekawe, limity mogą dotyczyć nie tylko konta gracza, ale również konkretnych rozgrywek lub sportów. Limity nakładane są najczęściej na rozgrywki regionalne, czyli np. 3. ligę piłkarską. Typer zobowiązany jest wówczas przykładowo obstawić wyniki minimum trzech zdarzeń lub zagrać maksymalnie za określoną przez bukmachera kwotę.
Opracował system do wygrywania, a bukmacher go zablokował
Konto Richarda Saula, byłego angielskiego nauczyciela matematyki, zostało zablokowane przez przez wszystkich brytyjskich bukmacherów po tym jak opracował on system, dzięki któremu notował wygrane bez ryzyka porażki. Swój kapitał pomnażał głównie na wyścigach konnych, gdzie stawiał on na wszystkie konie różnicując jedynie stawki zakładu – podaje Puls Biznesu. Możliwość wygrywania wynikała ze zmian w wypłacie nagród przez bukmacherów, których celem było przyciąganie nowych klientów.
Przeczytaj też: Obstawianie zakładów live – zasady gry na żywo
Grając tym systemem, były nauczyciel matematyki postawił w ciągu trzech lat działalności dziesiątki tysięcy funtów, które przełożyły się na pokaźne wygrane. Jego działania dostrzegli jednak właściciele zakładów bukmacherskich, którzy zablokowali Saulowi dostęp do obstawiania zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie.
Blokowanie kont i limity – czy jest się czego bać?
Gracze, którzy w swojej grze przestrzegają zapisów regulaminu, nie mają się czego obawiać. Jeśli twoja gra nie będzie wzbudzała podejrzeń, to blokady i limity nie zostaną na ciebie nałożone. Żeby mieć pewność działania zgodnie z wymogami, warto przed postawieniem pierwszego meczu dobrze zapoznać się z zasadami gry, które narzucają zakłady bukmacherskie. Pozwoli to uniknąć przykrego rozczarowania już w trakcie typowania wyników.