Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018

FAQ o bukmacherach i zakładach sportowych

Kto może grać w zakładach sportowych? Gdzie możemy legalnie wysyłać kupony? Co to AKO, stawka, maxikombi? Jak sprawdzić czy bukmacher posiada licencję? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania. Dowiedz się podstaw legalnego obstawiania i podstawowych pojęć bukmacherskich.

Ogólne:

Jest to “rodzaj zakładów losowych, w których należy przewidzieć wynik spotkania sportowego. Zakłady bukmacherskie przyjmowane są przez osobę zwaną bukmacherem lub firmę bukmacherską. W zależności od rezultatu spotkania zakład może być wygrany, wygrany w połowie, przegrany, przegrany w połowie lub zwrócony. Wysokość ewentualnej wygranej zależy od ustalonego przez bukmachera kursu na dany wynik, obowiązującego w momencie zawarcia zakładu.” (Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zak%C5%82ady_bukmacherskie)

Co to jest bukmacherstwo? Co to są zakłady bukmacherskie?
Oceń nas!

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bo to wszystko zależy od wielu czynników. Ile osób, tyle różnych opinii na temat poszczególnych bukmacherów. Pomocną dłoń oferują tu wszelkiego rodzaju rankingi bukmacherów. Warto również sprawdzić ofertę poszczególnych firm, porównać ją i na bazie tego zdecydować, który z legalnych bukmacherów jest tym najlepszym w danym momencie.

Jaki bukmacher online jest najlepszy?
Oceń nas!

Przy wyborze rankingu w którym znajdziesz swojego buka, warto sprawdzić czy spełnia on kilka warunków:
1. Czy firmy znajdujące się w rankingu to legalnie działający w Polsce bukmacherzy?
2. Czy klasyfikacja bazuje na subiektywnej opinii twórców serwisu lub samego bukmachera, czy też na obiektywnej wielu graczy?
3. Czy posiada blokadę oddawania głosów? Innymi słowy, czy dana osoba, może oddać tylko 1 głos na swojego ulubionego i sprawdzonego bukmachera?
4. Czy serwis prowadzony jest zgodnie z polskim prawem?
– czy posiada informacje o tym kto jest właścicielem serwisu? Powinien
– czy posiada zastrzeżenie o konieczności posiadania skończonych 18 lat do korzystania z serwisu? Powinien
– czy posiada informacje o potencjalnych zagrożeniach związanych z hazardem? Powinien
– czy informuje o konsekwencjach brania udziału w nielegalnych zakładach wzajemnych? Powinien
– czy zachęca do brania udziału w zakładach sportowych i/lub zachęca do korzystania z bonusów? Nie może tego robić!

Jaki ranking bukmacherów jest najlepszy?
5 (100%) 2 votes

Legalne zakłady bukmacherskie:

Tak, jednak tylko u takich firm, które działają zgodnie z prawem polskim i posiadają odpowiednią licencję z Ministerstwa Finansów. W zakładach bukmacherskich mogą brać jedynie pełnoletni obywatele RP.

Czy zawieranie zakładów online jest w Polsce legalne?
Oceń nas!

Nie. Tutaj ustawa oraz prawo jest bezwzględne. Tylko osoby powyżej 18 roku życia mogą zawierać zakłady bukmacherskie.

Mam mniej niż 18 lat, czy mogę obstawiać?
Oceń nas!

Obecnie na polskim rynku występuje 7 firm spełniających prawne kryteria, uprawniające do oferowania swoich usług na terenie RP. Listę legalnych INTERNETOWYCH bukmacherów można znaleźć na stronie rządowej pod tym adresem.

Którzy bukmacherzy online są legalni?
Oceń nas!

Jeżeli nie jesteś pewien, czy bukmacher u którego grasz działa legalnie, możesz to sprawdzić pod tym adresem. Znajdziesz tam listę uprawnionych firm do oferowania zakładów wzajemnych przez Internet.

Skąd mam pewność że bukmacher u którego gram jest legalny?
Oceń nas!

Jeżeli szukasz odpowiedniego dla siebie bukmachera, który spełnia w 100% wymogi polskiego prawa, warto sprawdzić, który z nich cieszy się popularnością wśród innych graczy. Taką klasyfikację firm bukmacherskich można znaleźć m.in. tutaj. Oprócz rankingu, możesz też dowiedzieć się więcej informacji na temat poszczególnych buków jak np. jakie mają udogodnienia dla swoich klientów czy też ile wynoszą minimalne wpłaty/wypłaty.

Jak znaleźć dobrego, legalnego bukmachera?
Oceń nas!

Tak, są legalne. Z zastrzeżeniem, że promowanie zakładów sportowych (w tym informowanie o bonusach bukmacherskich) przez podmioty nie posiadające licencji z Ministerstwa Finansów jest prawnie zakazane i podlega sankcjom ze strony urzędów ścigania. To dlatego na naszej stronie nie znajdziesz informacji o bonusach i promocjach oferowanych przez bukmacherów. Znajdziesz je na oficjalnych stronach firm bukmacherskich (LV BET / Totolotek / Fortuna / Milenium / Forbet).

Czy bonusy bukmacherskie są legalne?
Oceń nas!

Krok 1) Musisz być pełnoletni
Krok 2) Musisz założyć konto u jednego z legalnych bukmacherów. Zarejestrować można się na dwa sposoby. Pierwsza możliwość, to udanie się z ważnym dokumentem tożsamości oraz numerem swojego konta bankowego do jednego z naziemnych punktów. Listę placówek, jak i godziny otwarcia można znaleźć na stronie danego bukmachera. Drugi sposób, to rejestracja poprzez wypełnienie specjalnego formularza online dostępnego na witrynie internetowej u każdego z legalnych bukmacherów (np. Totolotek, LV BET, Fortuna). By prawidłowo uzupełnić wniosek, potrzebny jest skan dokumentu tożsamości, na przykład dowodu osobistego, jak i podanie numeru rachunku bankowego.

Co muszę zrobić żeby móc legalnie grać w internetowych zakładach sportowych?
Oceń nas!

– Istnieją dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, wymogiem koniecznym i bezwzględnie przestrzeganym jest posiadanie placówki na terenie Polski. Dla przykładu Fortuna, która wywodzi się z Czech, ma swoje biuro w Cieszynie. Po drugie, każdy z legalnych bukmacherów online powinien posiadać domenę z końcówką “.pl”. Dzięki temu, można już na pierwszy rzut oka rozpoznać czy dana firma jest legalna. Widząc strony internetowe bukmacherów z końcówką “.com” można śmiało założyć, że działają one niezgodnie z polskim prawem.
Więcej na temat obwarowań jakie musi spełnić firma oferująca zakłady wzajemne by móc oferować swoje usługi na terenie RP, można znaleźć na tej stronie

Jakie warunki musi spełnić bukmacher by dostać licencję?
Oceń nas!

Jeżeli szukasz odpowiedniego dla siebie bukmachera, który spełnia w 100% wymogi polskiego prawa, warto sprawdzić, który z nich cieszy się popularnością wśród innych graczy. Taką klasyfikację firm bukmacherskich można znaleźć m.in. w naszym serwisie. Oprócz rankingu, możesz też dowiedzieć się więcej informacji na temat poszczególnych buków jak np. jakie mają udogodnienia dla swoich klientów czy też ile wynoszą minimalne wpłaty/wypłaty.

Jak znaleźć dobrego, legalnego bukmachera?
Oceń nas!

Przede wszystkim, korzystać tylko z tych firm, które działają zgodnie z polską literą prawa. Listę takich bukmacherów można znaleźć tutaj. Natomiast, jeżeli chcesz sprawdzić czy dany bukmacher jest na czarnej liście MF, to wystarczy wejść na stronę: https://hazard.mf.gov.pl/. Następnie, wpisać nazwę domeny. W ten sposób zyskasz 100% pewność, czy dana firma bukmacherska jest legalna na terenie RP.

Jak unikać nieuczciwych bukmacherów?
Oceń nas!

Granie u nielegalnego bukmachera jest karalne. Karą dla gracza za korzystanie z usług bukmachera bez licencji, jest sankcja finansowa. Jej wysokość reguluje ustawa o grach hazardowych. W jej skład wchodzi zarówno kwota wszystkich postawionych stawek (+ wygranych) jak i grzywna wynosząca maksymalnie 120 stawek dziennych (SD). W 2018 najniższa stawka wynosi 70 zł, a najwyższa 28000 zł.

Co grozi za grę u nielegalnych bukmacherów?
Oceń nas!

Pierwsza kwestia wydaje się oczywista – podatki są płacone w Polsce, a nie w jednym z rajów podatkowych jak chociażby Malta czy Panama. Co w konsekwencji przyczynia się do wzrostu gospodarczego. W 2017 roku przychód dla Skarbu Państwa z podatków od zakładów bukmacherskich wyniósł 396 milionów złotych.
Po drugie, jedną z dopuszczalnych przez prawo form promowania firm bukmacherskich jest sponsoring. Dzięki temu wiele klubów i wydarzeń sportowych zyskuje dodatkowy zastrzyk finansowy. Z kolei te ekstra pieniądze są wydawane w większości klubów na rozwój, co przekłada się na poziom wyższy poziom rozgrywek i emocji. Kolejnym “motywatorem” do korzystania z LEGALNYCH firm bukmacherskich, jest potencjalna kara finansowa jaką może otrzymać osoba korzystająca z NIELEGALNYCH podmiotów organizujących zakłady wzajemne.

Czy warto wybierać legalnych bukmacherów?
Oceń nas!

Jak grać?

Na początku należy wybrać odpowiednią dyscyplinę sportową (bukmacherzy mają bardzo szeroki wybór: od piłki nożnej, przez badminton, po e-sport). Następnie, państwo (na przykład: Polska) oraz poziom rozgrywek (przykładowo: Ekstraklasa). Teraz pozostaje tylko wybrać konkretny typ (np. wygrana gospodarzy – czyli “1”) z kursem (np. 1.85). Tyle wystarczy na start :).

W jaki sposób wybrać zdarzenie sportowe?
Oceń nas!

W zakładzie AKO, na jednym kuponie można postawić minimalnie dwa, a – w zależności od bukmachera – maksymalnie do stu spotkań.
Kupon ten jest wygrany tylko wtedy, gdy poprawnie wytypuje się wszystkie wyniki obstawianych zdarzeń.

Przykład kuponu:
Dla dwóch wybranych zdarzeń:
1. Polska vs Senegal (kursy 1 – 2.25; 0 – 3.05; 2 – 3.55; 10 – 1.29; 02 – 1.64; 12 – 1.38);
2. Argentyna vs Islandia (1 – 1.37; 0 – 4.5; 2 – 10; 10 – 1.05; 02 – 3.1; 12 – 1.2)

Potencjalna wygrana w takim zakładzie AKO wygląda następująco: 100 zł (stawka) x 2.25 (kurs na wygraną Polaków “1”) x 10 (kurs na wygraną Islandii “2”) x 0.88 (podatek 12%) = 1980 zł

Co to jest zakład AKO?
Oceń nas!

W odróżnieniu od zakładów solo i ako, w zakładzie systemowym jest możliwość błędnego wytypowania zdarzeń. Ilość takich nietrafionych pozycji zależy od wybranego systemu, przykładowo dla kombinacji 4z6 – kupon ma status wygranego gdy zostanie poprawnie wytypowane minimum 4 spotkań. Kwota wygranej zależy od ilości trafionych pozycji.

Co to jest zakład systemowy (maxikombi)?
Oceń nas!

Rejestracja

Zarejestrować można się na dwa sposoby. Pierwsza możliwość, to udanie się z ważnym dokumentem tożsamości oraz numerem swojego konta bankowego do jednego z naziemnych punktów. Listę placówek, jak i godziny otwarcia można znaleźć na stronie danego bukmachera. Drugi sposób, to rejestracja poprzez wypełnienie specjalnego formularza online dostępnego na witrynie internetowej u każdego z legalnych bukmacherów (LV BET / Totolotek / Fortuna / Milenium / Forbet). By prawidłowo uzupełnić wniosek, potrzebny jest skan np. dowodu osobistego, jak i podanie numeru rachunku bankowego.

Jak się zarejestrować?
Oceń nas!

Finanse

Każdy bukmacher online ustawia własną, minimalną kwotę potrzebną do zasilenia swojego konta. Najczęściej jest to już wpłata od 1 PLN. Bardziej szczegółowe dane można znaleźć na stronie z opisami poszczególnych bukmacherów (Fortuna / Totolotek / Milenium / Forbet / LV BET)

Jaka jest minimalna wpłata na konto?
Oceń nas!

Podobnie jak z wpłatą, jest to indywidualna decyzja każdej firmy bukmacherskiej. Niektóre z nich, pozwalają już na wypłatę od 1 PLN. Więcej danych na ten temat są umieszczone w naszych opisach bukmacherów – Fortuna / Totolotek / Milenium / Forbet / LV BET

Jaka jest minimalna wypłata z konta?
Oceń nas!

Każdy kupon jest opodatkowany 12-procentową stawką. Co to znaczy w praktyce? Gdy obstawiasz zakład za 10 zł, to od tej kwoty bukmacher odlicza 12% (to właśnie idzie do Skarbu Państwa) i w rzeczywistości obstawiasz za 8.80 zł.

Ile wynosi podatek od gry?
Oceń nas!

W przypadku wygranych DO 2280 zł – nie ma podatku od wygranej. Natomiast jeżeli wygrana wyniesie powyżej tej kwoty (nawet 2281 zł!), to wtedy zostaje od niej odliczony podatek w wysokości 10%. Kwotę tę automatycznie pobiera bukmacher, przekazując ją Urzędowi Skarbowemu. Dzięki temu, nie ma obowiązku po stronie gracza, do składania jakichkolwiek deklaracji do skarbówki. Przykładowo, jeżeli na kuponie potencjalna wygrana wynosi 2281 zł, to w przypadku trafnego przewidzenia wyniku, zamiast kwoty 2281 zł, do kieszeni gracza trafia 2281 zł x 0.9 (10% stawka podatku) = 2052.9 zł.

Ile wynosi podatek od wygranej?
Oceń nas!

Firmy bukmacherskie oferują różne limity na wygrane. Zebraliśmy dane od poszczególnych bukmacherów (aktualne na dzień 16.01.2018) i wygląda to następująco:

LVBet – brak ograniczeń
Fortuna – 601.000 zł
Totolotek – 500.000 zł
Millenium – 100.000 zł
forBET – 100.000 zł

Jakie są limity wygranej na jednym kuponie?
Oceń nas!

Bezpieczeństwo i odpowiedzialna gra

Tak, pod warunkiem, że gracz przestrzega kilku warunków:
1. Rejestracja tylko i wyłącznie u jednego z bukmacherów legalnie działających na terenie Rzeczpospolitej.
2. Strona bukmachera powinna posiadać protokół https (adres strony powinien wyglądać np. tak – https://lvbet.pl)
2. Posiadanie silnego hasła do swojego konta u bukmachera, jak i do swojej skrzynki pocztowej. Dla użytkowników Gmaila, dodatkowym zabezpieczeniem jest możliwość włączenia dwustopniowej weryfikacja konta.

Czy obstawianie online jest bezpieczne?
5 (100%) 1 vote

Każdy z bukmacherów, któremu zależy na tym by gracze grali odpowiedzialnie i rozsądnie, oferuje możliwość ustawienia limitów. Zarówno tych odnośnie wysokości stawek, ilości przegranych jak i czasu spędzonego w danym dniu (tygodniu, miesiącu) w serwisie.

Czy można ustawić limity na koncie?
Oceń nas!

 

FAQ o bukmacherach i zakładach sportowych
4.9 (97.5%) 8 votes

RANKING BUKMACHERÓW ONLINE 2018

Grasz? Głosuj! Wspólnie wybieramy najlepszego bukmachera w Polsce!

1348
GŁOSÓW W RANKINGU

Masz ulubionego bukmachera?
Jesteś zadowolony z jego usług i chętnie go polecisz?
Zagłosuj i pomóż wybrać najlepszego bukmachera!

Tylko dla pełnoletnich

Serwis prowadzony jest legalnie w Polsce. Nie nakłaniamy ani nie zachęcamy do brania udziału w grach hazardowych. Hazard może uzależniać i prowadzić do strat finansowych. Pozostając na stronie zgadzasz się z polityką prywatności i cookies oraz regulaminem strony.

Przed wejściem, musisz potwierdzić swoją pełnoletność.

Tak, mam powyżej 18 lat Nie, mam poniżej 18 lat